Stomatologia zachowawcza i estetyczna

Stomatologia zachowawcza i estetyczna

Stomatologia zachowawcza

leczenie próchnicy

odbudowa zniszczonych i złamanych zębów, wkłady koronowo-korzeniowe

Stomatologia estetyczna

szeroka gama procedur pozwalających zmienić kształt, kolor i położenie zębów min. ortodoncja oraz implanty,

wybielanie

Można wymienić dwa sposoby pozbycia się przebarwień na zębach:

metoda nakładkowa

Pierwsze rozwiązanie polega na stworzeniu specjalnej nakładki na zęby pacjenta, do której nakłada się żel wybielający. Osoba chcąca rozjaśnić swój uśmiech zakłada ją na czas ustalony z stomatologiem. Zabieg ten jest bardzo wygodny, głównie ze względu na to, że cały proces odbywa się w domu czyli w dogodnym czasie, poza gabinetem. Wyraźną wadą jest okres trwania całego zabiegu, który może trwać od 2 do 4 tygodni. Należy również pamiętać, aby w okresie oraz tydzień po wybielaniu nie pić napojów mocno barwionych napojów tj. kawa, herbata czy soki owocowe.

wybielanie lampą ZOOM.

Jest to bardzo szybka metoda, porównując ją procedurą nakładkową. Wykonuje się ją w gabinecie stomatologicznym, wykorzystując specjalny system oświetlenia, emitujące tzw. zimne światło. Zabieg ten trwa 40-60 min. i już po pierwszej sesji widać wyraźną różnicę.

Efekt końcowy niezależnie od wyboru opcji jest równie zadowalający. Istotne jest również, aby nie spożywać pokarmów oraz płynów mocno przebarwionych tydzień po zabiegu.

Uzębienie przez jakiś czas może być nieco wrażliwe zarówno na zimne jak i ciepłe potrawy. Uczucie to mija po jakimś czasie. Jeżeli nie mija koniecznie trzeba skonsultować się ze stomatologiem.